دریافت لیست قیمت و خرید خرما  : 09900548412, 09132896373

خواص سرکه خرما

خواص سرکه خرما:سرکه یکی از چاشنی های پر مصرف و پرخاصیت در غذاهای ایرانی می باشد و سرکه خرما به دلیل اینکه برخی از خواص خرما را نیز دارا است بهترین ماده برای طعم دهندگی به غذا شناخته میشود .

سرکه خرما  خواص بیشماری دارد از جمله خواص آن از بین بردن باکتری های دهان و ترمیم پوسیدگی لثه و کاهش دندان درد می باشد. همچنین باکتری های معده را ازبین می برد و به هضم بهتر غذا کمک میکند و از برگشتن اسید به مری یا به اصطلاح ترش کردن جلو گیری می نماید و عوره اضافی بدن را نیز کاهش می دهد.

علاوه بر این سرکه خرما تاثیر بسزایی در درمان کبد چرب و چربی خون دارد و مصرف مداوم از غلظت خون تا حد زیادی میکاهد و لازم به ذکر است چون طعم ترشی سرکه خرما نسبت به سرکه سیب و انگور ملس تر و بهتر است برای افرادی که زخم معده دارند نیز مشکلی ایجاد نمی کند .ویژگی موثر دیگر سرکه خرما در درمان اضافه وزن و کمک به کاهش وزن می باشد .

سرکه خرما سرشار از کلسیم و املاح معدنی بوده و به افزایش قدرت بینایی نیز کمک می کند و در درمان جوش و لک پوست نیز بسیار موثر عمل میکند.صد البته که موارد گفته شده فقط گوشه ای از خواص این ماده معجزه گر است که به اختصار بیان شد و مطمئنآ مزایای بیشمار دیگری نیز دارد.

دانستنی های خرما

انواع خرما

خواص خرما

خواص خرما