الماس سایت اصفهان ارائه دهنده خدمات طراحی سایت شرکتی ،بهترین قیمت طراحی سایت توسط طراح سایت خانم تحویل سریع و حرفه ای

قالیشویی تهرانشهر، فعال درهمه مناطق تهران ، شستشوی فرش ماشینی و دستبافت و خدمات مبل شویی در محل و رفوگری فرش

تدریس خصوصی زبان انگلیسی اول دبیرستان و دوم دبیرستان در اصفهان ،تدریس خصوصی زبان دبیرستان در اصفهان،در آموزشگاه زبان انگلیسی راه نوین، آموزش انگلیسی دبیرستان در اصفهان به صورت خصوصی و نیمه خصوصی

بزرگترین تولید کننده در زمینه نرده حفاظ ساختمان است که از سال 1386 فعالیت خود را ابتدا با ساخت و نصب حفاظ های دیوار در تهران و کرج آغاز کرد و پس از آن انواع حفاظ پنجره ضد سرقت و درب و حفاظ های بالکن و تراس در طرح های ساده و فرفورژه و درب آکاردئونی و حفاظ های دیواری

خانه اجاره ای مبله در اصفهان و اجاره آپارتمان مبله در اصفهان برای مسافران،خانواده دانشجویان و بیماران.اجاره روزانه خانه در اصفهان خانه با همه امکانات زندگی و مجهز و لوکس در محله های خوب اصفهان

philippines dates fruit sale
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

خواص هسته خرما

نظر

خواص هسته خرما

ترکیبات هسته خرما

هسته های خرما بدون بو و دارای رنگ روشن تا قهوه ای تیره و تا حدودی دارای یک طعم تلخ ملابم می باشند.اندازه آن ها در حدود 2_2/5 سانتی متر و ضخامت 8_6 میلی متر است. در صد ترکیبات موجود در هسته خرما بسته به نوع واریته خرما متغیر می باشد بر این اساس میانگین ترکیبات شیمیایی و موتد مغذی موجود در هسته ها بدین شرح می باشد: 10/3 _ 7/3% رطوبت‚ 68/9_57/5% کربوهیدرات ‚ 6_4/3% پروتئین‚ 13/5_9/9% چربی‚ 65-55% فیبر خام ‚ 1/8_0/9% خاکستر.

مقادیر کل چربی و کل پروتئین و نیز میزان فیبر رژیمی هسته خرما نسبت به گوشت خرما بیشتر و در صد خاکستر موجود در آن کمتر از مقدار خاکستر در گوشت خرما است و کل قند محلول در آب هسته خرما ( 55/7 در صد ) شامل پنتوزان ‚ فروکتوز ‚ گلوکز ‚ ساکاروز و رافینوز می باشد.

 

راهنمای خرید گوسفند زنده در تهران 

گوسفند زنده

فروش گوسفند زنده در تهران

ترمیم پوست: استرس اکسیداتیو در بیماری های پوستی مختلف ناشی از تولید گونه های اکسیژن فعال و کاهش فعالیت سیستم آنتی اکسیدانی داخل بدن می باشد. وجود آنتی اکسیدان ها یا سلول های کاهنده رادیکال آزاد به ویژه به منظور تسریع روند ترمیم ‚ مفید گزارش شدهاست. داماک و همکاران تاثیر حفاظتی روغن هسته خرما را در برابر استرس اکسیداتیو ناشی از  پر اکسید هیدروزن (H2O2) ‚ بر حسب پر اکسیداسیون چربی ‚ کاهش آنزیم های دفاعی آنتی اکسدان داخل نظیر گلوتئین پر اکسداز (GPx) ‚ سوپر اکسید دسموتاز (SOD) و کاتالاز (CAT) ‚ یک روز پس از قرار دادن در معرض H2O2 با استفاده از محیط کشت حاوی بافت پوستی انسان بعنوان یک مدل آزمایشگاهی ‚ بررسی نمودند. در سیستم مدل بررسی شده روغن هسته خرما بواسطه جلوگیری از خسارات ناشی از H2O2 و توانایی مهار رادیکال های آزاد ‚ دارای اثر محافظتی قابل توجهی بود و در نتیجه منجر به ترمیم پوست آسیب دیده گردید. علاوه بر این ‚ روغن هسته خرما با مهار H2O2 از کاهش ترکیبات دفاعی آنتی اکسیدانی نظیر سوپر اکسید دسموتاز و کاتالاز جلوگیری می نماید. بر این اساس داماک و همکارانش پیشنهاد دادند که روغن هسته خرما بدلیل خواص آنتی اکسیدانی بالایی که دارد می تواند در ترمیم و جلوگیری از بیماری های پوستی ناشی از استرس اکسداتیو و نیز تابش اشعه ماوراء بنفش که در نتیجه پاره شدن لایه ازن افزایش یافته است ‚ مورد استفاده قرار گیرد.

خاصیت ضد ویروسی: خاصیت ضد ویروسی عصاره استونی هسته خرما در برابر فاژ لیتیک سودوموناس ( B1_ ATCC14209) با استفاده از سودموناس آیروژناز  (ATCC 25668) بعنوان سلول میزبان مورد ارزیابی قرار گرفت. عصاره هسته خرما از انتقال عفونت و آلودگی فآژ سودموناس لیتیک جلوگیری نموده و نیز از تخریب و تجزیه باکتریایی به طور کامل محافظت نمود. خاصیت ضد ویروسی عصاره هسته خرما بواسطه اتصال به فاژ در میزان غلظت مهار کنندگی کمتر از 10 میلی گرم در میلی لیتر مشخص گردید. نتایج حاصل از این آزمایش عصاره هسته خرما را بعنوان یک عامل ضد ویروس جدید در برابر بیماری های ویروسی انسانی معرفی نموده و جهت رسیدن به نتایجی دقیق تر باید آزمایشات بیشتری بر روی حیوانات و نیز به صورت بالینی بر روی انسان صورت گیرد.

غلظت گلوکز و چربی خون: دیابت ملیتوس بیماری شایعی است که در حال حاضر 6/6 %  از افراد جهان از آن رنج می برند. این بیماری ناشی از نقص در ترشح انسولین و یا نقص در مجموعه عواملی می باشد که در عملکرد انسولین دخیل هستند. دیابت منجر به هیپر گلیسمی بدلیل عدم ورود گلوکز به داخل سلول و هیپلیپدمی به دلیل افزایش غلظت اسید چرب آزاد می شود. اثرات عصاره هسته خرما بر غلظت گلوکز و چربی خون در موش های صحرایی دیابتی نر مورد ارزیابی قرار گرفت. بر اساس آزمایش انجام گرفته نشان داده شد که عصاره الکلی هسته خرما تاثیرات کاهندگی روی غلظت گلوکز‚ کلسترول و LDL دارد که این اثر احتمالا به دلیل وجود لینولئیک اسید ‚ اولئیک اسید و استئاریک اسید می باشد. همچنین خاصیت هیپو گلیسمی آن به دلیل وجود عناصری همچون منیزیم و روی است که سنتز و ترشح انسولین را تحریک می کنند و منگنز که دارای اعمالی مشابه انسولین می باشد.

میزان تستوسترون و سلول های جنسی: مطالعات اخیر نشان داده است که ترکیبات موجود در هسته خرما مانند اسید پالمیتیک و لینولئیک ‚ کادمیم و روی می توانند فعالیت ماکروفاژهای بیضه ای را که منبع اصلی تولید اکسید نیتریک در بیضه هستند مهار و از طریق افزایش فعالیت سیتو کرم P40 باعث افزایش تبدیل کلسترول به پر گننولون و در نتیجه احتمالا باعث افزایش ترشح هورمون تستوسترون گردند. از طرفی اسیدهای چرب اشباع و غیر اشباع موجود در هسته ی خرما ضمن مهار فعالیت آنزیم 5-آلفا- ردوکتاز‚ قادرند فعالیت آنزیم 17- بتا - هیدروکسی استرویید دهیدروژناز را افزایش دهند ‚ از آنجا که این هورمون در تولید هورمون تستوسترون دخیل است بنابراین میزان هورمون تستوسترون افزایش می یابد.

1_ فیبرها بخش اعظمی از ترکیبات هسته خرما را به خود اختصاص داده اند. این ترکیبات در پیشگیری و درمان بیماری های گوارشی ‚ کلسترول بالا‚ ریسک ابتلاء به دیابت تیپ 2 و چاقی مفید هستند و از آنجا که دریافت فیبرهای رژیمی در کشور ما به دلیل فقیر بودن مواد غذایی که روزانه مورد استفاده افراد جامعه قرار می گیرند بسیار پایین می باشد و این موضوع روز به روز اثرات سوء خود را با افزایش آمار مبتلایان به بیماری ها و سرطان های گوارشی نشان می دهد در نتیجه می توان از آن جهت تولید و غنی سازی مواد غذایی پر مصرف جامعه نظیر نان که قوت اصلی مردم جامعه ما را به خود اختصاص داده است و محصولات لبنی استفاده نمود.

2_ میزان نیاز روزانه انسان به آهن بین 6_40 میلی گرم است و از آنجا که میزان آهن موجود در هسته های خرما بالا می باشد و از طرفی نیز نان های مسطح تولیدی در کشور از لحاظ آهن فقیر می باشند در نتیجه می توان از آن ها به منظور غنی سازی نان ها از آهن نیز استفاده نمود.

3_ ترکیبات فنولیک فواید سودمندی نظیر خواص آنتی اکسیدانی ‚ خواص ضد سرطان ‚ خواص ضد میکروبی ‚ خواض ضد جهش زا و فعالیت های ضد التهابی مانند کاهش بیماری های قلبی عروقی هستند. از این رو ‚ افزایش مصرف آنتی اکسدان ها در رژیم غذایی انسان مهم در نظر گرفته می شوند و یک راه حل برای تحقق این امر غنی سازی مواد غذایی با ترکیبات فنولیک می باشد و چون هسته های خرما دارای این ترکبات می باشند در نتیجه می توان از آن ها در تولید مواد غذایی غنی شده از ترکیبات فنولیک استفاده نمود.

4_ با توجه به این که عمده اسیدهای چرب موجود در هسته خرما غیر اشباع است و همچنین مقداری اسید چرب لینولئیک که جزء اسیدهای چرب ضروری بدن می باشد در آن وجود دارد می تواند به عنوان منبع روغن خوراکی مطرح باشد و همچنین به خاطر جزئی بودن میزان اسیدهای چرب غیر اشباع با چند پیوند دو گانه روغن حاصل از هسته خرما به اکسیداسیون مقاوم بوده ‚ قابلیت نگهداری خوبی دارد .

و در آخر لازم به ذکراست که در سال های اخیر با توجه به تاسیس کارگاه های هسته گیری خرما به جهت صادرات ‚ تولید ان زیادتر شده است به گونه ای که در کشور سالانه تقریبا بالغ بر 500 تا 550 هزار تن هسته خرما به دست می آید و با توجه به دارا بودن ترکیبات مفیدی که بدان ها اشاره شد از این ماده غذایی به عنوان یک پس ماند باغی در تولید مواد غذایی فرا سودمند می توان از نظر هزینه مقرون به صرفه باشد. خرمای کبکاب

نظر

 خرما کبکابخرمای معروف استان بوشهر، کبکاب ( حدود 80 درصد کل تولید ) است کبکاب از مهمترین و فراوان ترین ارقام منطقه خشت و کمارج، در کازرون و دشتستان ( برازجان ) می باشد. این رقم در سایر مناطق خرما خیز مانند خورموج، بهبهان، کازرون، جهرم، طبس نیز به مقدرا زیاد کشت شده است.

کبکاب بهبهان بسیار شیرین و نسبت به کبکاب دشستان کوچکتر و پر شیره می باشد. اندازه حبه کبکاب بسیار درشت می باشد، خام خلال (خارک) این رقم قابل استفاده نیست. لذا برای مصرف می بایستی آن را قبلاً پخت و خشک کرد. رنگ میوه در مرحله خارک و رطب زرد است و در حالت رسیدن کامل به صورت قهوه ای تیره در می آید. مصرف آن بیشتر در حالت رطب و خرما است. از نظر اهمیت اقتصادی در ایران بعد از سعمران، شاهانی، و مضافتی قرار دارد. جزو ارقام «تر» محسوب می شود.

میوه بیضی شکل به وزن حدود 15 گرم با بافت نیمه خشک و رنگ زرد روشن، ضخامت پوسته در آنها ضخیم است. نسبت گوشت میوه به هسته معادل 9.25 است. هسته بیضی، باریک و کشیده، رنگ خاکستری، میزان چسبندگی هسته به میوه زیاد است. رسیدن خارک در اواخر مرداد ماه است ولی برداشت میوه کاملاً رسیده آن (خرما) در اواسط شهریور ماه است. میزان چسبدگی کلاهک به میوه زیاد است

 

راهنمای خرید گوسفند زنده در تهران 

گوسفند زنده

فروش گوسفند زنده در تهرانفروش رطب مضافتی بم،

نظر

رطب مضافتی بم

فروش رطب مضافتی بم،کیمیا رز کشت دهنده و صادر کننده بهترین رطب مضافتی بم در ایران

فروش رطب مضافتی بم عمده از کارخانه رطب مضافتی بم،فروش عمده رطب مضافتی بم از معتبر ترین شرکت رطب مضافتی بم (کیمیا رز)

صادرات رطب مضافتی بم به اروپا ،آمریکا و کشور های آسیایی

جهت دریافت قیمت رطب مضافتی بم و سایر محصولات شرکت کیمیا رز با ما تماس بگیرید 

رطب مضافتی بم : یکی از محصولات بسیار مهم تجاری استان کرمان رطب می باشد. خرما در حین رسیدن سه مرحله را طی میکند مرحله اول  میوه? نرسیده خرما، «خارَک» یا «خرک» یا کنگ  گفته می‌شود.آفتاب داغ مناطق گرمسیری پس از مدتی خارک را تیره رنگ و آبدار می‌کند که به آن رطب می‌گویند.رطب مرحله قبل از رسیدگی کامل خرماست که رطوبت بیشتر و قند کمتری نسبت به خرمای کاملاً رسیده داردو به ان رطب میگویندودر مرحله اخر خرما به صورت نیمه خشک درمی اید.

ویژگی های رطب مضافتی بم :رطب مضافتی بم مرغوب‌ترین نوع مضافتی است. که دراستان کرمان شهرستان بم رشدکرده این نوع خرما به رنگ مشکی یا قهوای تیره میباشد که پوست نازکی داشته و مهمترین مشخصه ان نسبت به سایر خرماها شیره فراوان این نوع خرمااست.برای تشخیص نوع مرغوب این خرما  رطبی مرغوب محسوب می‌شود که پوستی نازک داشته باشد، درشت و گوشت‌دار باشد و دارای شیره فراوان اما رطبی که پوست کلفت دارد، رنگش بور باشد و ریز، رطب ضعیف یا نامرغوب محسوب می‌شود

روش نگهداری خرما :از آنجا که داخل یخچال رشد میکروب ها و فعالیت آنزیم ها کمتر از خارج از یخچال است و با توجه به اینکه خرما، کربوهیدرات (مواد قندی) زیادی دارد، محیط مناسبی برای رشد میکروارگانیسم ها به خصوص مخمرهاست؛ بنابراین توصیه می شود خرماهای نرم و تازه در یخچال قرار گیرد تا بتوان حداکثر 8 ماه از آنها نگهداری کرد

  میزان رطوبت بالای این محصول باعث شده خیلی سریع مورد هجوم انواع میکرو ارگانیسم ها واقع شود و در شرایط عادی ترش گردد.

خشک کردن تا حدی خود  مناسب ترین روش نگهداری طولانی مدت رطب مضافتی خواهد بود. کاهش رطوبت محصولات کشاورزی نیاز مبرم به انرژی دارد. استان کرمان که بیشترین سرانه مصرف انرژی را در صنعت کشاورزی دارا می باشد، اصلاح الگوی تولید و مصرف این محصول ضروری می باشد.

ارقام رطب بعنوان یک ماده غذایی فوق العاده مرطوب جهت نگهداری طولانی مدت نیاز به کاهش رطوبت داشته که در کشورهای عمده تولید کننده رطب مانند ایران، لیبی، بحرین، عربستان، عراق و سایر کشورهای عربی اقدامات گوناگونی در این جهت صورت گرفته است. در بحرین رطب را در معرض نور آفتاب و زیر توری بطور سنتی(شکل 1)واصلاح شده(شکل 2) خشک می کنند. در کشورهایی نظیر لیبی و هلند نیز رطب را در کارگاه های بسته بندی پس از شستشو، رطوبت گیری کرده و پس از براق کردن به بازار عرضه می کنند.

به طور کلی ارقام رطب که بیش از 24 درصد رطوبت داشته باشند در شرایط گرم و مرطوب مورد تهاجم مخمرها و کپکها قرار می گیرند و تحت عمل اینگونه میکروارگانیزم ها تخمیر شده، اسید لاکتیک، اسید استیکو الکل تولید می شود که موجب ترش شدن و بد طعم شدن رطب می گردد. گونه هایی از مخمر زیگو ساکارومیس سو ساکارومیسس، و نیز قارچ های آسپرژیلوس، آلترناریا و پنی سیلیوم در فساد انواع رطب نقش دارند. باکتری ها استوباکتر نیز در ترشیدگی رطب موثر هستند و می توانند الکلی را که به وسیله مخمرها تولید شده به اسید استیک تبدیل کنند

روش هایی که در جلوگیری از فساد رطب به کار می رود شامل خشک کردن، استفاده از سردخانه، کاهش شمار میکروارگانیزم ها و غیره است. خشک کردن باعث کاهش وزن وحجم محصول شده و حمل و نقل و انبارداری را آسان تر می کند. از سویی، مانع رشد و فعالیت میکروارگانیزم ها می گردد، و با پایین آوردن فعالیت آبی، در افزایش زمان نگهداری محصول نقش دارد. خشک کردن از مهم ترین مراحل در عمل آوری رطب است، زیرا عیوبی مانند دو پوسته شدن، چروکیدگی پوست و تغییر رنگ و مزه محصول ناشی از شرایط نا مناسب(دما، رطوبت نسبی و زمان) خشک کردن است که بر کیفیت نهایی محصول تاثیر بسزایی دارد. فرایند خشک کردن ممکن است در اتاق های رساندن و خشک کن های کابینتی یا تونلی صورت گیرد. در تمامی این موارد، اصول خشک کردن که همان عبور هوا با دما و رطوبت معین روی رطب است یکسان می باشد

 

خرمای مضافتی بم عمده ای

خرمای مضافتی بم منسوب به خرمای شهرستان بم یکی از محصولات خرمای ایران می‌باشد. این نوع خرما با توجه به رطوبت بالا به عنوان خشکبار محسوب نشده و شرایط نگهداری ان در دمای بین -5 تا 5 درجه سانتی گراد می‌باشد

خرمای مضافتی بم  پوست مشکی ، براق، نازک و صافی دارد. پوست رطب مضافتی بم به راحتی قابل جدا شدن است. خرمای مضافتی بم شیره زیادی دارد. برای تشخیص نوع مرغوب این خرما به این شکل عمل کنید که هرچه میزان شیره یک خرما بیشتر است کیفیت و درجه ی آن خرمای مضافتی بم هم بیشتر است. وزن هر جعبه ی خرمای مضافتی بم به دلیل شیره ی زیاد آن بیش از 10 کیلو گرم می باشد.

خرمای مضافتی بم  به دلیل وجود پتاسیم زیاد برای درمان اسهال مفید است. نکته ای که هنگام استفاده از خرما باید مورد توجه قرار گیرد این است که باید قبل از مصرف به خوبی شسته شوند. زیرا به دلیل وجود شیره که روی پوست قرار می گیرد چسبناک شده و هر نوع آلودگی را به خود جذب می کند.

تفاوت رطب با خرما چیست؟ خرما چهار مرحله را طی می کند تا کاملا رسیده شود. مرحله سوم را رطب می نامند که در این مرحله رطوبت محصول بیشتر و قند آن کمتر می باشد

 


 

 از برداشت تا فروش خرمای مضافتی بم

. برداشت برداشت محصول از سوی کارگران مرد و در سبدهایی که با برگ درخت خرما بافته شده است، به صورت سنتی انجام میگیرد. محصول نیز در زیر درخت به وسیله کارگران زن یا مرد جمع آوری می شود. در هنگام جمع آوری، محصول خرما را در صندوقچه هایی از جنس پلاستیک و دارای منافذ تهویه به سردخانه ها حمل می کنند.

حمل و نقل 80 درصد خرمای مضافتی تولیدی، به وسیله کامیون یا وانت به سردخانه های موجود در شهرستان بم برده می شود. مشکل عمده در این مرحله گرانی هزینه های حمل، ضایعات هنگام حمل محصول، بسته بندی نکردن، بارگیری و تخلیه مناسب خرماست.

  بسته بندی خرما یکی از خدمات مهم بازاریابی خرما به شمار می آید. این مرحله به طور معمول در سردخانه ها و به وسیله نیروی کار زن انجام می گیرد. اندازه بسته ها از 250 گرم تا یک کیلوگرم متغییر است. بسته بندیها از گوناگونی شکل و رنگ نیز برخوردارند. بسته به اینکه خرما صادر شود یا به مصرف داخلی برسد. اندازه، شکل، جنس بسته بندیها با یکدیگر تفاوت دارد. که انواع خرمای صادراتی به طور معمول مرغوبتر است. مشگل عمده گرانی هزینه بسته ها نبود کارخانه های بهداشتی به همراه اصول درست بسته بندی و استاندارد در منطقه است.

  انبارداری خرما

سردخانه داران به طور معمول به مدت 9 ماه خرما را نگهداری میکنند و در زمانهای مختلف محصول را به بهترین خریدار می فروشند. سردخانه های مورد مطالعه حالت نیمه پیشرفته داشته اند. همچنین دارای سقفهای ایرانیتی، اتاقهای سیمانی، وسایل تهویه و سردکننده، اتاقهای مجهز به گاز متیل برمید برای ضدعفونی. سالن بسته بندی و شستشوی محصول خرما بودند.

رعایت نکردن اصول بهداشتی و نداشتن گنجایش مناسب در سردخانه های مورد مطالعه از مشکلات عمده به شمار می آید.

 درجه بندی و استاندارد در سردخانه ها

درجه بندی خرما به شیوه سنتی و بر اساس درشتی، شفافیت و رنگ میوه خرما انجام میگیرد. مشکل عمده در این بخش درجه بندی نشدن اصولی و نبود یک اداره استاندارد در سطح شهرستان بم است. زیرا وجود این اداره از هدر رفتن وقت صادرکنندگان و پایین آمدن کیفیت محصول صادراتی می کاهد.

 تبدیل در مورد فرآورده هایی که می توان به شکل جنبی از خرما بدست آورد.

عسل خرما، شیره و شهد خرما، قند مایع، شکر کریستال، الکل صنعتی، نئوپان، شیرینی، شکلات و موارد دیگر را می توان نام برد که اهمیت فراوانی نیز دارند. اگر در منطقه صنایع تبدیلی با ساخت کارخانه و به حالت رسمی پدید می¬آمد. افزون بر اشتغال زایی در این منطقه محروم، ارزآوری فراوانی را نیز با خود به همرا می آورد. مشکل اساسی در این مرحله نبود هرگونه صنعت تبدیل به شکل پیشرفته در منطقه مورد مطالعه است و تنا در برخی از خانه ها این فرآورده های جنبی خرما به شیوه سنتی تهیه می شود. در جدول زیر مقایسه ای میان درصد قند محصول. چغندرقند، نیشکر و خرما انجام گرفته استکه بر پایه آن، خرما با توجه به میزان محصول تولیدی، بیشترین درصد و عیار قند را دارد که این موضوع به نوبه خود دارای اهمیت است

 

مقایسه درصد قند، میزان محصول و تولید شکر در هکتار

نوع محصول

درصد قند

میزان محصول در هکتار (تن)

تولید شکر در هکتار(تن)

چغندرقند

17

30

5100

نیشکر

10

70

700

خرما

60

12

7200

 

 خرمای مضافتی صادراتی، قیمت رطب مضافتی بم، قیمت روز خرمای بم، رطب مضافتی یعنی چه، فروش رطب مضافتی بم، فروش عمده خرما بم، ،قیمت عمده خرما

 

راهنمای خرید گوسفند زنده در تهران 

گوسفند زنده

فروش گوسفند زنده در تهران