< بایگانی مرداد ۱۴۰۱ :: india dates fruits

india dates fruits

dates fruits in india

india dates fruits

dates fruits in india

۵ مطلب در مرداد ۱۴۰۱ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰
معلم خصوصی زبان انگلیسی در اصفهان

اگر شما هم ساکن استان اصفهان هستید و به دنبال این هستید که فرزندتان زبان انگلیسی یاد بگیرد، حتماً به دنبال مدرس زبان انگلیسی کودکان در اصفهان یا کلاس زبان آنلاین کودکان بوده‌اید. کلاس زبان حضوری هم تأثیر مثبت زیادی روی کودک‌تان دارد. البته باکمی هزینه بیشتر شما می‌توانید مدرس زبان انگلیسی در اصفهان پیدا […]

اگر شما هم ساکن استان اصفهان هستید و به دنبال این هستید که فرزندتان زبان انگلیسی یاد بگیرد، حتماً به دنبال مدرس زبان انگلیسی کودکان در اصفهان یا کلاس زبان آنلاین کودکان بوده‌اید. کلاس زبان حضوری هم تأثیر مثبت زیادی روی کودک‌تان دارد. البته باکمی هزینه بیشتر شما می‌توانید مدرس زبان انگلیسی در اصفهان پیدا کنید. زبان انگلیسی، یک زبان بین‌المللی است که در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان زبان دوم بعد از زبان مادری صحبت می‌شود. همچنین در کشور ما هم زبان انگلیسی روزبه‌روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و خانواده‌ها سعی می‌کنند تا فرزندانشان انگلیسی را بیاموزند. یک معلم خصوصی زبان انگلیسی در اصفهان می‌تواند این امر را برای شما محقق کند. در سیستم آموزشی کشورمان ایران، دانش‌آموزان بعد از گذراندن دوره ابتدایی و ورود به کلاس هفتم، زبان انگلیسی را می‌آموزند. اما کتاب درسی مدرسه و روشی که از آن برای آموزش دانش‌آموزان استفاده کرده است بسیار قدیمی است.

معلم خصوصی زبان انگلیسی در اصفهان

این کتاب در دوره تألیف خود توانست بسیار موفق عمل کند و دانش‌آموزان را برای متون انگلیسی که در آینده در دانشگاه‌ها روبرو می‌شدند آماده کند. اما این فقط مهارت‌های خواندن و نوشتن آنها را تقویت می‌کند و سایر موارد مهمی مثل توانایی تکلم (speaking) و شنیداری (listening) کاملاً به حال خود را رها می‌کند. موضوعی دیگری که وجود دارد این است که همین آموزش تنها یک و نیم ساعت در هفته به دانش‌آموزان ارائه می‌شود. از این‌رو ممکن است شما به یک معلم خصوصی زبان انگلیسی در اصفهان نیاز داشته باشید.

مزایای معلم خصوصی زبان انگلیسی در اصفهان

یک معلم خصوصی با در نظر گرفتن تمامی این موارد، به تعلیم و تربیت فرزند شما می‌پردازد. او سعی می‌کند تا تمامی مهارت‌ها را در کنار هم پیش ببرد و آموزش دهد. چیزی که در کلاس‌های پرتعداد مدارس ممکن نیست. معلم خصوصی زبان انگلیسی در اصفهان با سنجش نقاط ضعف دانش‌آموز، سعی در تقویت نمودن آن‌ها دارد. برای این کار ابتدا کودک شما تعیین سطح می‌شود. در طی آزمون تعیین سطح، میزان سطح توانایی دانش‌آموز سنجیده می‌شود. سپس نقطه‌ضعف‌های او در هر بخش با جزئیات مشخص می‌شود. استفاده از کتاب‌های درسی جدید که با متدهای آموزشی نوین نوشته شده‌اند بسیار مهم است. همچنین استفاده از ویدئو، تصاویر، مکالمات روزمره، آهنگ و … در یادگیری کودکان بسیار تأثیرگذار است.

تفاوت بین کلاس‌های زبان و معلم خصوصی

یکی از مزایای کلاس‌های زبان انگلیسی در اصفهان، ارزان‌تر بودن آن‌ها نسبت به معلم خصوصی زبان انگلیسی در اصفهان است. اما مزیت اصلی معلم خصوصی این است که کل زمان معلم تنها به یک نفر اختصاص می‌یابد و علاوه بر کیفیت آموزش، دانش‌آموز می‌تواند با سرعت بیشتری در زبان انگلیسی پیشرفت کند. در کلاس زبان آنلاین کودکان و کلاس حضوری، زمان معلم بین چندین دانش‌آموز تقسیم می‌شود. در ضمن معلم مجبور است تا یک موضوع را به همه یاد بدهد. از آنجایی که یادگیری هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است، ممکن است دانش‌آموز در بعضی از موضوعات متوجه درس نشود. این اتفاق مخصوصاً در بخش اسپیکینگ رخ می‌دهد. به خاطر همین موضوع، شهریه‌های این کلاس‌ها از معلم خصوصی ارزان‌تر است.

معلم خصوصی زبان انگلیسی در اصفهان

نحوه تدریس معلم خصوصی زبان انگلیسی در اصفهان

تدریس خصوصی زبان انگلیسی به چهار بخش اسپیکینگ (گفتاری)، لیسنینگ (شنیداری)، رایتینگ (نوشتاری) و ریدینگ (نوشتاری) دسته‌بندی می‌شود. در هریک از این بخش‌ها باید تمرینات مخصوص به خود صورت بگیرد تا دانش‌آموز بتواند در آن بخش پیشرفت داشته باشد. در ادامه به معرفی هر یک از این قسمت‌ها می‌پردازیم.

آزمون تعیین سطح

این اولین قدم برای یادگیری زبان انگلیسی است. در این مرحله مشخص می‌شود که دانش‌آموز در چه وضعیتی است و باید چه برنامه‌ای را برای او در نظر گرفت. مثلاً ممکن است دانش‌آموزی در مهارت‌های گفتاری موفق باشد اما نتواند آنچه را که می‌گوید یا می‌شنود را بنویسد.

مهارت‌های گفتاری در زبان انگلیسی

در این بخش دانش‌آموز باید بتواند به سؤالاتی که از او پرسیده می‌شود به زبان انگلیسی پاسخ دهد. این مرحله برای این تدارک دیده شده است تا فرزند شما بتواند ادراک و افکار خود را به زبان آورد و در بیان نیازهای خود مشکلی نداشته باشد. برای رسیدن به چنین سطحی دانش‌آموز باید بیان و تلفظ صحیح کلمات را با کمک یک معلم بیاموزد. سپس نوبت به تشکیل ساختار جمله‌ای می‌رسد. در گام بعدی دانش‌آموز باید یاد بگیرد تا کلمات را در کنار یکدیگر در قالب یک جمله بیان کند. همچنین کودک شما باید ساختار گرامری و قوانین زبان را بیاموزد و به صورت روان، از آن‌ها استفاده کند. مثل افعال گذشته، حال و آینده.

مهارت شنیداری در زبان انگلیسی

در این بخش کودک باید تلفظ صحیح کلمات را بشنود و به ذهن بسپارد. روش کار به این صورت است که معلم اول کلمات را به کودک می‌آموزد. سپس کم‌کم از آن‌ها در جملات به کار می‌برد تا دانش‌آموز ساختار جمله را به صورت اصوات درک کند.

مهارت نوشتار در زبان انگلیسی

در این قسمت دانش‌آموز باید هجا و نحوه نوشتن صحیح کلمات را یاد بگیرد. پس از آن تفاوت نوشتار و گفتار را می‌آموزد و باید بتواند موضوعی را توصیف کند و بنویسد. مثلاً یک ساختمان را بررسی و ویژگی‌های آن را توصیف کند.

مهارت خواندن در زبان انگلیسی

در این قسمت دانش‌آموز باید بتواند متن را به‌درستی بخواند و به معنی و مفهوم آن پی ببرد. همچنین باید حداقل هشتاد درصد کلمات درون متن را تشخیص دهد و معنی آن‌ها را بداند. در آموزش زبان انگلیسی آنلاین کودکان، آن‌ها کم‌کم با پیشرفت می‌توانند متن‌های مختلف را بخوانند و بعد از مدتی به سراغ متون سخت‌تر برود.

معلم خصوصی زبان انگلیسی در اصفهان

معرفی بهترین معلم خصوصی زبان انگلیسی در اصفهان

زبانکده راه نوین یکی از معتبرترین مؤسسات آموزش زبان انگلیسی آنلاین در این شهر است. این آموزشگاه با داشتن مدرس زبان انگلیسی کودکان در اصفهان اقدام به برگزاری کلاس زبان آنلاین کودکان و کلاس‌های حضوری کرده است. این مؤسسه با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه تدریس زبان انگلیسی، دارای مجرب‌ترین اساتید این حوزه است. سعی می‌شود تا کلاس‌های زبانکده راه نوین به روشی صمیمانه برگزار شود تا یادگیری دانش‌آموزان به بهترین نحو انجام شود. فرزندان شما در این مجموعه با بهترین کتب درسی زبان انگلیسی آموزش می‌بینند. همچنین در آموزش آنها از ویدئوهای آموزشی و موسیقی‌های آموزنده استفاده می‌شود تا یادگیری کودک شما به حداکثر برسد. معلمان هم‌بازی کودکان هستند و اوقات خوشی را همراه با آموزش برای آن‌ها رقم می‌زند.

 • india dates india dates
 • ۰
 • ۰

حفاظ پنجره یکی از مهم‌ترین ارکان صنعت ساخت و ساز به شمار می‌رود و تأثیر بسیار زیادی در افزایش امنیت و زیباسازی نمای خارجی ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری دارد. اگر دقت کرده باشید در اکثر ساختمان‌های موجود در ایران به ویژه آپارتمان‌های مسکونی می‌توان حفاظ‌های پنجره و حفاظ‌های بالکن را مشاهده کرد. البته عده‌ای از افراد نیز به دلیل عدم آگاهی از فواید و مزایای حفاظ‌های آهنی تمایلی به استفاده از این فاکتورهای مهم امنیتی در پنجره و بالکن ساختمان‌های خود ندارند و معتقدند که باعث دلگیر شدن فضای داخلی منازل آن‌ها می‌شود. در این مقاله قصد داریم درباره ویژگی‌ها و مزایای نصب حفاظ پنجره توسط گروه سازنده نرده و حفاظ ساختمان در تهران توضیح دهیم.

حفاظ پنجره و بالکن

حفاظ پنجره چیست؟

حفاظ پنجره یک نوع سازه فلزی بسیار مقاوم است که برای جلوگیری از ورود افراد سارق به داخل ساختمان روی پنجره‌ها نصب می‌شود. در گذشته حفاظ‌های پنجره هنگام ساخت پنجره‌ها به آن‌ها وصل می‌شد، اما امروزه حفاظ‌ها را به صورت جداگانه روی پنجره‌های یو پی‌وی‌سی نصب می‌کنند. افرادی که ساعات زیادی از طول شبانه روز را در بیرون از منزل سپری می‌کنند، برای افزایش امنیت در کنار روش‌هایی مانند نصب دوربین مدار بسته، جوشکاری نرده و حفاظ دیوار، ساخت حفاظ بالکن و درب‌های ضد سرقت از حفاظ‌های پنجره نیز استفاده می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد که حدود سی درصد از جرائم سرقت از طریق ورود از پنجره‌های ساختمان اتفاق می‌افتد. بنابراین ساکنان یک ساختمان هر چقدر پنجره‌ها را ایمن‌سازی کنند به نفعشان خواهد بود. جنس حفاظ‌ آهنی پنجره معمولا از قوطی، میلگرد یا فرفورژه است. هر چه میزان تراکم آهن در این حفاظ‌ها بیشتر باشد، به همان نسبت قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

حفاظ پنجره

نصب حفاظ پنجره چه مزایایی دارد؟‌

 • کمک به افزایش امنیت ساختمان

یکی از مهم‌ترین مزایای نصب حفاظ آهنی پنجره این است که امنیت ساختمان را افزایش می‌دهد و جلوی سرقت را می‌گیرد. در بسیاری از خانه‌های ویلایی سارقین از طریق پنجره‌ها وارد ساختمان می‌شوند. امروزه همه افراد برای افزایش امنیت منازل خود درب‌های ورودی ضد سرقت با قفل‌های هوشمند نصب می‌کنند؛ اما از پنجره‌ها غافل هستند. در حالی که پنجره اولین مسیری است که یک دزد برای ورود به خانه انتخاب می‌کند.

 • ناامید شدن افراد سارق برای ورود به منزل

وقتی فردی ناشناس به عنوان سارق تصمیم می‌گیرد از یک ساختمان دزدی کند، بلافاصله با دیدن حفاظ پنجره از تصمیم خود منصرف می‌شود. چون مطمئن هستند کسی که به فکر نصب حفاظ بالکن و پنجره بوده، قطعا روش‌های دیگر مانند درب ضد سرقت و دوربین مدار بسته را نیز به کار برده است.

 • افزایش زیبایی نمای ساختمان

نرده‌های حفاظی که روی پنجره‌ها نصب می‌شود، علاوه بر مسائل امنیتی به زیباسازی نمای خارجی ساختمان‌ها نیز کمک می‌کند.‌ در ساخت این نوع حفاظ باید به فاکتور ظرافت و زیبایی نیز توجه ویژه‌ای شود. طراحان معمولا طرح‌های چشم‌نواز و متنوع برای حفاظ‌های فلزی پنجره و بالکن طراحی می‌کنند.

 • محافظت از کودکان

والدین در منازلی که دارای فرزند کوچک هستند، توجه ویژه‌ای به ساخت حفاظ پنجره و ساخت حفاظ بالکن دارند. بعضی از کودکان شیطنت‌های خاص خود را دارند و اصطلاحاً از در و دیوار بالا می‌روند و احتمال اینکه از پنجره خم شده و به بیرون از ساختمان سقوط کنند، وجود دارد. بنابراین استفاده از حفاظ u شکل خیال والدین را راحت خواهد کرد. این حفاظ در قسمت پایینی پنجره تا جایی که قد کودک می‌رسد، نصب می‌شود‌ و قسمت بالای پنجره باز است.

 • محافظت از شیشه‌های پنجره

گاهی اوقات برخورد یک توپ با شیشه ممکن است خسارت‌های زیادی دربرداشته باشد و مجبور شوید که هزینه زیادی بابت تعویض شیشه بپردازید. همچنین شیشه‌های شکسته علاوه بر خسارت‌های مالی ممکن است آسیب‌های جانی نیز در پی داشته باشد. نصب حفاظ روی پنجره تاثیر بسیار زیادی در محافظت از شیشه‌ها دارد.

 • امکان نصب حفاظ فلاور باکس روی پنجره

یکی از انواع جذاب حفاظ‌های پنجره که زیبایی خاص و منحصر به فردی دارد و به عنوان جاگلدانی نیز می‌توان از آن استفاده کرد، حفاظ فلاور باکس است. قرار دادن گلدان‌های زیبا روی این نوع حفاظ به افزایش روحیه و زیبایی محیط کمک می‌کند‌. همچنین استفاده از درب آکاردئونی برای حفاظ پنجره ها یک حفاظ متحرک ایجاد میکند.

حفاظ پنجره

قیمت حفاظ پنجره به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ساخت حفاظ‌ پنجره به عواملی متعددی مانند طول و عرض پنجره، میزان آهن به کار رفته در آن، مدل حفاظ، هزینه‌های ساخت و هزینه نصب آن بستگی دارد. هرچه ابعاد یک پنجره بزرگ‌تر باشد، هزینه ساخت و نصب حفاظ نیز بیشتر خواهد بود. استفاده از حفاظ‌های فرفورژه و مدرن هزینه‌های بیشتری به همراه دارد. اما میزان امنیت آن‌ها نیز نسبت به مدل‌های ساده‌تر بیشتر است. برای خرید حفاظ پنجره با قیمت مناسب می‌توانید از طریق سایت گروه سازنده نرده و حفاظ ساختمان در تهران با آدرس اینترنتی https://www.ariyadar.com/ اقدام کنید. گروه سازنده نرده و حفاظ ساختمان در تهران بازدید از پنجره‌ها و نصب حفاظ آماده شده روی آن‌ها را به صورت رایگان انجام می‌دهد.

 • india dates india dates
 • ۰
 • ۰
کلاس ریاضی آنلاین

یادگیری به شکل مجازی، رهاوردی نوین از پیشرفت تکنولوژی برای بشر بوده است به نحوی که سامانه آموزشی مجازی در سایه فناوری اطلاعات به کمک انسان‌ها شتافته و انسان‌ها هر لحظه و در هر مکانی می‌توانند به راحتی و به سهولت به آموزش دست پیدا کنند. همچنین در کشور ما پیشرفت در سامانه آموزش مجازی، فرصت خوبی برای دانش آموزان سراسر کشور فراهم کرده تا از کلاس‌های تدریس آنلاین و اساتید مجرب آن در سراسر ایران به نحو عالی بهره ببرند. هدف از نگارش این متن، آشنایی دانش آموزان با معلم خصوصی ریاضی هفتم در اصفهان و معلم خصوصی ریاضی نهم در اصفهان در کلاس ریاضی آنلاین و به طور کل تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان است. حال اگر شما  دانش آموزان پایه هفتم و یا نهم هستید و یا اولیای این عزیزان هستید و تمایل دارید با مزایای کلاس ریاضی آنلاین آشنا شوید دعوت می کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

کلاس ریاضی آنلاین

درباره ریاضیات چه می‌دانید

یکی از چالش‌های مهم و اساسی بیشتر دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی، روبرو شدن آنها با درس ریاضی است. شاید حجم بسیار زیاد مطالب و تنوع فراوان موضوعاتی که در این کتاب وجود دارد علت این همه فشار و استرس در یادگیری بوده است؛ اما خوب است بدانید که ریاضی یک زبان است. زبان علائم، نشانه‌ها و نمادها، مجموعه‌ای از مفاهیم و اندیشه‌ها. حقیقت تلخ درباره این درس شیرین آن است که آموزگاران و خانواده‌ها و جامعه تاکید افراطی در فراگیر ساختن نقش محاسبه گری ریاضی  نشان می‌دهند و از آموزش صحیح مفاهیم و دانش ریاضی غفلت می‌کنند. آموزش صحیح ریاضی هم قدرت تفکر منطقی  فرد را تقویت می‌کند و هم نسبت به رفع نیازهای زندگی روزمره، فرد را توانمند می‌سازد. ثابت شده است که کسب نمره بالا در درس ریاضی باعث افزایش اعتماد به نفس در دانش آموزان و در نتیجه افزایش نمرات در سایر درس‌ها می شود. بنابراین یکی از درس‌هایی که باید نگاه ویژه‌ای به آن داشت، درس ریاضی است. در نتیجه تدریس ریاضی در دنیای امروز یک ضرورت است و اهمیت و مزایای کلاس خصوصی ریاضی چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین در روند یادگیری و فهم دانش آموزان به خوبی خود را نشان می‌دهد.

تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان

همانطور که بیان شد ریاضی یکی از چالش برانگیزترین درس برای دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی به شمار می‌رود اما در این میانه دانش آموزان پایه هفتم و نهم تجربه متفاوت‌تری از این درس خواهند داشت. زیرا در این دو مقطع تحصیلی دانش آموز با مباحث جدیدی در ریاضیات روبرو خواهند شد که کوچکترین ضعف و لغزش در این درس، افت تحصیلی ناگهانی را برایشان رقم می‌زند به خصوص آنکه داشتن امتحانات نهایی و تاثیر نمرات سال نهم در مقطع بالاتر تحصیلی و در انتخاب رشته مزید بر علت این اضطراب و استرس می‌شود. در اینجاست که اهمیت تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان به خوبی خود را نشان می‌دهد. تدریس خصوصی ریاضی در تمامی نقاط کشور وجود دارد و آموزش خصوصی به مدد فضای مجازی و کلاس‌های آنلاین، بسیار راحت و آسان شده است. اما پیدا کردن یک معلم ریاضی آگاه و با تجربه که آموزش را به زبان خلاقانه و ساده بیان کند و دانش آموزان را به درس ریاضی علاقمند کند و نیز مسیر یادگیری را برای دانش آموز هموار کند، کار راحتی نیست. والدین و دانش آموزان در سراسر کشور برای تدریس خصوصی ریاضی در جستجوی اساتید باتجربه هستند و در این میان یکی از شهرهایی که متقاضیان زیادی برای کلاس خصوصی دارد، شهر بزرگ اصفهان است. معلم خصوصی ریاضی در اصفهان برای پایه نهم و معلم خصوصی ریاضی هفتم در اصفهان از جمله اساتید مجرب کشور هستند که بسیار مورد توجه دانش آموزان و اولیای سراسر کشور قرار دارد.

تدریس خصوصی ریاضی در اصفهان

مزایای کلاس ریاضی آنلاین

 1. کلاس ریاضی آنلاین محدودیت زمانی را به طور کامل از بین می‌برد به نحوی که یک دانش آموز در هر ساعتی از شبانه روز نیاز داشته باشد می‌تواند با مراجعه به معلم خصوصی خود، رفع اشکال کند.
 2. کلاس ریاضی آنلاین صرفه جویی در هزینه و زمان می‌کند. در کلاس آنلاین زمانی که باید طی مسافت شود همچنین هزینه‌ای که باید صرف شود تا به مقصد برسید، به راحتی ذخیره می‌شود.
 3. در کلاس ریاضی آنلاین عدالت آموزشی بیشتر رعایت می‌شود. به این ترتیب دانش آموزانی که در شهرهای کوچک ساکنند می‌توانند از تدریس بهترین اساتید مجرب سراسر کشور در حوزه ریاضی بهره ببرند.
 4. در دسترس بودن محتوای آموزشی در فضای مجازی یکی دیگر از مزایای کلاس ریاضی آنلاین است زیرا امکان ضبط جلسات ریاضی در کلاس ریاضی آنلاین وجو دارد و اگر دانش آموزی در کلاس حاضر نبود و یا مطالب به خوبی برای او تفهیم نشده باشد، می‌تواند به سراغ فایل‌های ذخیره شده موجود در کلاس برود.
 5. حذف مسافت در کلاس ریاضی آنلاین از مزایای دیگر آن است. در کلاس‌های مجازی، دانش آموز و مدرس در هر کجای جغرافیایی قرار داشته باشند حتی اگر در قاره دیگر باشد به راحتی می‌توانند با هم در ارتباط باشد و بعد مسافت مانعی برای آموزش و یادگیری نیست.
 6. کلاس ریاضی آنلاین آسایش و راحتی بیشتری را برای دانش آموز و مدرس فراهم می‌کند به نحوی که نیازی به پوشش اجباری لباس فرم و رسمی در هنگام  آموزش وجود ندارد.
 7. در کلاس ریاضی آنلاین استرس دانش آموزان کاهش می‌یابد و با آرامش بیشتری به دنبال کردن درس و کلاس می‌پردازند.
 8. در کلاس آنلاین مدرس مختار است که با بهره‌گیری از فایل‌های متنوع به تولید محتوا بپردازند و می‌تواند مطالب مهم را گلچین کرده و به شکل منسجم به آموزش آنها بپردازد.
 9. به روز بودن محتوا یکی دیگر از مزایای کلاس‌های مجازی می‌باشد. علاوه بر به روز بودن محتوا، امکانات دیگری مانند فیلم، موسیقی، انیمیشن و غیره وجود دارد و معلم با بهره‌گیری از این امکانات می‌تواند به راحتی موضوعات را به دانش آموزان تفهیم کند.
 10. تنوع ابزارهای ارزشیابی در فضای مجازی یکی دیگر از مزایای آموزش کلاس آنلاین است. در این فضا معلم می‌تواند با ابزارهای مختلف به ارزیابی دانش آموزان خود بپردازد و این تنوع، دانش آموزان را با رغبت بیشتری برای مشارکت و تلاش در کلاس مواجه می‌کند.

مزایای کلاس ریاضی آنلاین

کلام آخر

یکی از پارامترهای موثر بر ارتقای کیفیت آموزشی بخصوص در درس ریاضی وجود اساتید مجرب است. در این میان اساتید ریاضی اصفهان در همه سال‌های فعالیت خود سعی کردند تا به بهترین کیفیت و خدمات آموزشی دست یابند. گروه آموزشی شفیعی زاده همواره در کنار شما دانش آموزان و اولیای عزیز قرار دارد و مفتخر است بهترین خدمات آموزشی را به شما دانش آموزان ارائه کند.

 • india dates india dates
 • ۰
 • ۰

فرش دستبافت به‌عنوان یکی از اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین صنایع دستی ایرانی، از ظرافت و زیبایی خاص و منحصربه‌فردی برخوردار است و در تمام کشورهای جهان طرفداران بسیار زیادی دارد. استفاده از فرش‌های دستبافت در منازل، علاوه بر زیبا شدن دکوراسیون داخلی به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری نیز محسوب می‌شود؛ زیرا فرش‌های دستبافت گران‌ترین فرش‌های بازار هستند و روزبه‌روز به ارزش آن‌ها افزوده می‌شود؛ بنابراین نگهداری و شستشوی فرش دستبافت نسبت به فرش‌های ماشینی، به دقت و ظرافت بیشتری احتیاج دارد. کارشناسان توصیه می‌کنند که شستشوی فرش‌های دستبافت را حتما به کارخانه‌های قالیشویی معتبر بسپارید. در این مقاله قصد داریم درباره اهمیت و مراحل شستشوی فرش دستبافت در قالیشویی توضیح دهیم.

چرا شستشوی فرش دستبافت اهمیت دارد؟

فرش‌های دستبافت در اکثر منازل ایرانی، برای پوشش کف ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و جذابیت دکوراسیون داخلی را به‌میزان زیادی افزایش می‌دهند‌. فرش‌های دستبافت نیز همانند فرش‌های ماشینی، گلیم فرش‌ها و موکت‌ها، به‌مرور زمان و به دلایل مختلفی مانند رفت‌وآمد زیاد، ریخته شدن موادغذایی و نوشیدنی‌های مختلف روی فرش، تجمع لکه‌های چربی، گردوغبار و غیره کثیف می‌شوند. کثیف شدن الیاف فرش باعث می‌شود که رنگ آن کدر شود و براقیت روزهای اول را نداشته باشد. برای از بین بردن آلودگی‌ها و کثیفی‌های فرش دستبافت، باید آن را با روش‌های اصولی مورد شستشو قرار داد. با توجه به ظرافت و حساسیت بالای الیاف طبیعی به‌کار رفته در بافت فرش، شستشوی فرش دستبافت به‌عنوان یک کار تخصصی به دقت بسیار زیادی نیاز دارد و به هیچ‌وجه نباید فرش‌های دستبافت را در منزل مورد شستشو قرار داد؛ زیرا کیفیت رنگ‌‌ها و الیاف فرش به‌خطر می‌افتد‌. برای جلوگیری از به هم‌ریختن رنگ‌ها و کاهش کیفیت الیاف فرش از یک کارخانه قالیشویی معتبر برای شستشوی آن کمک بگیرید.

مراحل شستشوی فرش دستبافت در کارخانه قالیشویی

 • پاکسازی گرد و غبار نفوذ کرده به الیاف فرش

اولین مرحله از شستشوی فرش دستبافت در کارخانه‌های قالیشویی، پاکسازی گردوغبار نفوذ کرده به الیاف فرش است‌. برای این‌که گردوغبار از فرش دستبافت خارج شود، از دستگاه خاک‌گیر استفاده می‌کنند. این دستگاه از قدرت بالایی برخوردار است و طوری فرش را تمیز می‌کند که ذره‌ای گرد و خاک در داخل آن باقی‌نماند. این مرحله اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل توصیه می‌شود که فرش دستبافت را در خانه نشویید. وقتی گرد و خاک داخل فرش بماند، موقع شستشو به گل تبدیل شده و به الیاف فرش آسیب‌ می‌زند.

 • استفاده از مواد شوینده مناسب

در این مرحله از شستشوی فرش دستبافت از مواد شوینده‌ای استفاده می‌شود که به رنگ فرش و الیاف آن هیچ‌گونه آسیبی وارد نمی‌کند. قالیشویی‌های خوب و معتبر به انتخاب شوینده مناسب اهمیت بسیار زیادی قائل هستند. پس از این که فرش‌های دستبافت به‌خوبی با آب خیس شدند، مواد شوینده را روی آن‌ها می‌ریزند. به این نکته توجه داشته باشید که فرش حتما باید سالم باشد تا در اثر استفاده از دستگاه مبل شویی شوینده میزان آسیب‌دیدگی و خسارت به فرش بیشتر نشود. دستگاه‌های شوینده که در کارخانه‌های قالیشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند، عمل شستشوی فرش را به شکل دایره‌ای انجام می‌دهند. برخی از فرش‌های دستبافت قدیمی قبل از شستشو به رفوگری احتیاج دارند.

کارخانه شستشوی فرش دستبافت در شرق تهران

 • آبکشی فرش دستبافت

پس از مراحل غبارگیری و شستشوی فرش دستبافت با مواد شوینده مناسب، نوبت به مرحله آبکشی می‌رسد. در این مرحله فرش‌های شسته شده را با استفاده از شلنگ‌هایی که به انتهای آن‌ها دوش پخش‌کننده آب وصل شده، آبکشی می‌کنند. آبکشی به‌گونه‌ای انجام می‌شود که تمام مواد شوینده استفاده شده از داخل فرش دستبافت خارج شود. برای فرش‌های کثیف مرحله آبکشی را دو بار تکرار می‌کنند تا از تمیزی فرش مطمئن شوند.

 • آبگیری فرش دستبافت

در چهارمین مرحله از شستشوی فرش دستبافت در کارخانه قالیشویی، فرش‌های آبکشی شده را به حالت لول در آورده و در داخل دستگاه آبگیر قرار می‌دهند. دستگاه‌های آبگیری از جنس فلز و به‌صورت استوانه‌ای ساخته شده‌اند. این دستگاه با برق کار می‌کند و پس از قرار دادن فرش در داخل آن به صورت حرکت دایره‌ای و با سرعت بسیار بالا شروع به چرخیدن می‌کند. در این حالت تحت تاثیر نیروی گریز از مرکز آب موجود در داخل فرش به بیرون ریخته می‌شود‌.

 • خشک کردن فرش دستبافت

آخرین مرحله از مراحل شستشوی فرش دستبافت مرحله‌ی خشک کردن فرش است. در کارخانه‌های قالیشویی معتبر، برای خشک کردن فرش دستبافت آن را از داربست‌های موجود گرم‌خانه آویزان می‌کنند. در داخل گرم‌خانه از دستگاه بزرگی به نام گرماساز استفاده شده است که برای خشک‌شدن سریع فرش کاربرد دارد. قالیشویی‌های مجهز به گرم‌خانه معمولا فرش‌های را زودتر از قالیشویی‌های دیگر به مشتریان خود تحویل می‌دهند. خشک شدن کامل فرش دستبافت خیلی مهم است. وجود رطوبت در داخل فرش دستبافت باعث ایجاد بوی بد و کاهش کیفیت الیاف فرش خواهد شد.

یک کارخانه قالیشویی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟‌

در بهترین کارخانه‌های قالیشویی از تجهیزات پیشرفته و استاندارد برای شستشوی فرش‌ها استفاده می‌شود‌. استفاده از تجهیزات پیشرفته تاثیر زیادی در افزایش کیفیت شستشوی فرش دستبافت دارد. برای انتخاب مواد شوینده کارشناسان ابتدا میزان کثیفی، نوع کثیف، رنگ و جنس الیاف فرش‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند. در این کارخانه‌ها علاوه بر ارائه خدمات شستشوی فرش دستبافت و ماشینی خدمات دیگری مانند موکت شویی، مبل شویی و شستشوی پرده نیز ارائه می‌شود‌. برای دریافت فرش‌ها یا لوازم دیگر به مشتری فاکتور رسمی ارائه می‌شود. ارائه فاکتور و درک کامل شرایط مشتریان، تضمین کیفیت شستشوی مبل در محل شستشوی فرش‌های دستبافت نشان‌دهنده بالا بودن اعتبار یک کارخانه قالیشویی است.

کارخانه شستشوی فرش

معرفی بهترین کارخانه قالیشویی در شرق شهر تهران

اگر برای شستشوی فرش دستبافت خود به دنبال بهترین قالیشویی شهر تهران هستید، پیشنهاد ما مراجعه به سایت قالیشویی نوآوران با آدرس اینترنتی https://noavrannano.ir است. در کارخانه قالیشویی نوآوران نانو برای شستشوی انواع فرش، مبل شویی در منزل ، موکت شویی و شستشوی خوشخواب در محل از بهترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و باکیفیت‌ترین مواد شوینده و تثبیت‌کننده رنگ استفاده می‌شود. هزینه‌ای که قالیشویی نوآوران نانو برای خدمات خود از مشتریان دریافت می‌کند نسبت به قالیشویی‌های دیگر ارزان‌تر است و میزان آن به‌عواملی مانند نوع فرش، ابعاد فرش، تعمیرات و رفوگری در صورت نیاز، هزینه‌های حمل و نقل، نوع ماده شوینده و غیره بستگی دارد. تمام هزینه پس از جلب رضایت کامل مشتری دریافت می‌شوند. یکی‌دیگر از خدمات منحصربه‌فرد قالیشویی نوآوران نانو این است که در صورت درخواست مشتری نیروهای خدماتی خود را به‌همراه تجهیزات مورد نیاز برای شستشوی فرش به محل اعزام می‌کند‌. جهت استفاده از خدمات آنلاین کارخانه قالیشویی نوآوران نانو مانند موکت شویی، مبل شویی، شستشوی فرش، شستشوی پرده باید فرم موجود در سایت را تکمیل کنید و منتظر باشید تا نیروهای خدماتی با شما تماس بگیرند.

 • india dates india dates
 • ۰
 • ۰

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، ابزار و وسایل زیادی برای امور جا به جایی طراحی و تولید شده است تا امر جابجایی و حمل نقل آسان تر شود. از جمله این وسایل می توان به انواع لیفتراک اشاره کرد. با استفاده از انواع لیفتراک ها علاوه بر آسان تر شدن حمل و نقل، بازدهی کار نیز افزایش خواهد یافت. در این بخش می خواهیم یکی از پرکاربردترین وسایل برای جابجایی بار یعنی لیفتراک و همچنین انواع لیفتراک را مورد بررسی قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، ابزار و وسایل زیادی برای امور جا به جایی طراحی و تولید شده است تا امر جابجایی و حمل نقل آسان تر شود. از جمله این وسایل می توان به انواع لیفتراک اشاره کرد. با استفاده از انواع لیفتراک ها علاوه بر آسان تر شدن حمل و نقل، بازدهی کار نیز افزایش خواهد یافت. در این بخش می خواهیم یکی از پرکاربردترین وسایل برای جابجایی بار یعنی لیفتراک و همچنین انواع لیفتراک را مورد بررسی قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

 

لیفتراک

لیفتراک دستگاهی است که در جلوی خود دو شاخک دارد. از این شاخک ها برای بالا و پایین بردن وسیله ها و همچنین جا به جایی آن ها استفاده می کند.

 

این دستگاه دارای یک دکل، الحاقات و شاخک می باشد که با توجه به کاربرد آن در حمل و نقل، انبار کردن بار و جابجایی طراحی و تولید می شود.

لیفتراک ها یک دستگاه صنعتی موتوردار هستند که برای جابجایی و بلند کردن بار بر روی پالت در محوطه تاسیسات ذخیره سازی، انبار و مرکز توزیع استفاده می شوند. با توجه به نوع طراحی و کاربرد برخی از دستگاه ها، به اپراتور . راننده آن ها اجازه می دهند در زمان کار با این دستگاه بنشینند.

کاربرد اصلی لیفتراک ها

از این وسیله بیشتر در محل هایی استفاده می شود که ساخت و ساز زیاد است. این دستگاه می تواند به راحتی وسایل ساختمانی و مصالح را به راحتی جا به جا کند. این دستگاه ها در سطوح وسیع و انبار ها می توانند به راحتی وسایل را جا به جا نمایند. شاخک های این دستگاه می توانند از سطح خود لیفتراک بالاتر بروند و وسایل را در ارتفاع های بالا قرار دهند. به همین دلیل از این وسیله برای بارگیری کامیون ها نیز استفاده می کنند.

انواع لیفتراک با توجه نوع موتور

یکی از مهمترین بخش هایی که هنگاک خرید لیفتراک باید به آن توجه کرد موتور آن ها می باشد. موتور این دستگاه تامین کننده گشتاور و قدرت لازم برای کارکرد این دستگاه می باشد. امروزه دستگاه ها با سوخت ها مختلف کار می کنند. از جمله این سوخت ها می توان به بنزین، دیزل، گاز، نیروی الکتریکی و غیره اشاره نمود. سوخت این دستگاه با توجه به محل مورد استفاده و نوع کاربرد آن متفاوت می باشد.

 

انواع لیفتراک

انواع لیفتراک

 

لیفتراک ها انواع متفاوتی دارند که در ادامه برخی از انواع لیفتراک ها را مورد بررسی قرار می دهیم، پس با ما همراه باشید.

لیفتراک دیزل

این نوع از انواع لیفتراک ها برای محیط های باز مناسب می باشند. به این دلیل که بخار ذرات دیزل و اگزوز در فضای باز پراکنده شود و مسائل بهداشتی، ایمنی و زیست محیطی که در فضای بسته ساختمان ممکن است اتفاق بیفتد را در بر نگیرد. با این تفاسیر شما می توانید با استفاده از تصفیه کننده ها و کاتالیزور اگزوز از انتشار گاز های مضر جلوگیری نمایید و از لیفتراک ها در محیط های بسته نیز استفاده نمایید.

موتور های دیزلی لیفتراک ها کارایی و کاربرد بیشتری نسبت به موتور های گازسوز دارند. مخزن سوخت یک دستگاه 50 لیتری از کپسول گاز 18 کیلویی یک لیفتراک گازسوز راندمان بیشتری خواهد داشت.

یکی دیگر از مزایای دستگاه های دیزلی گشتاور بالاتر آن ها می باشد. این امر باعث می شود تا در انجام کار های سنگین و سراشیبی ها قدرت بالاتری داشته باشند.

انواع لیفتراک ها در تناژهای 15، 10، 7، 5، 3، 2 و غیره موجود می باشد.

 

معایب:

یکی از معایب این دستگاه سر و صدای زیاد آن می باشد که یک متصدی لیفتراک فروشی موظف ایت آن را به خریدار بگوید.

گاز های مضری که از این دستگاه خارج می شود، ممکن است برای برخی بیماری ها مضر باشد.

اگر از این دستگاه در فضاهای بسته استفاده نمایید ممکن است آلارم ها دود را فعال کند.

اندازه ی بزرگ این دستگاه مانند یک لیفتراک تویوتا 4.5 تن به این معنی می باشد که برای کار کردن نیاز به فضای زیادی دارد. این مشکل در فضاهای باز وجود نخواهد داشت.

قیمت اولیه لیفتراک های دیزلی معمولا کمتر از دستگاه های برقی می باشد، اما از دستگاه های دوگانه سوز بیشتر است.

 

هزینه نگهداری و تعمیر این نوع لیفتراک ها از دستگاه های الکتریکی بیشتر می باشد ولی از دستگاه های دوگانه سوز کمتر می باشد.

لیفتراک دوگانه‌سوز (گاز و بنزین)

یکی از انواع لیفتراک ها، لیفتراک LPG (گاز مایع) می باشد. این دستگاه با توجه به قیمت گذاری مناسب و همچنین عملکرد مناسب در محیط های بسته و باز بسیار محبوب می باشد.

موتور این دستگاه مشتقی از موتور دوگانه سوز خودرو ها می باشد، به همین دلیل قطعات آن به راحتی در دسترس خواهند بود.

این نوع لیفتراک ها نسبت به نوع دیزلی کم صدا تر هستند و همچنین بخار اگزوز این دستگاه آلاینده کمتری نسبت به نوع دیزلی دارد.

میزان شتاب، سرعت بار بری بالا و سرعت حمل و نقل بالای لیفتراک های دوگانه سوز محبوبیت آن ها را دوچندان کرده است.

معایب:

درست است که این نوع دستگاه ها نسبت به انواع لیفتراک ها ارزان تر می باشد، اما هزینه سوخت و نگهداری آن ها بالاتر می باشد.

مانند نوع دیزلی در زمستان باید از ضد یخ استفاده کنید.

در کل باید توجه داشته باشید که موتور هایی که که با استفاده از گاز کار می کنند، گاهی اوقات باید اجازه دهید موتور با بنزین کار کند.

لیفتراک برقی

این نوع از انواع لیفتراک ها دوستدار محیط زیست می باشند. در واقع هیچ آلاینده مضر و هیچ دودی ندارند. همچنین بی صدا می باشند.

با توجه به اینکه وزن باتری آن ها کم می باشد بسیار سریع عمل می کنند و سرعت حمل و نقل آن ها بالا می باشد.

هزینه های شارژ باتری این نوع لیفتراک ها نسبت به هزینه دیزل و سوخت کمتر می باشد.

این دستگاه راحت تر از لیفتراک های گازسوز و دیزلی کار می کنند. به این دلیل که تنها یک پدال ترمز و یک پدال گاز دارند.

هزینه نگهداری و تعمیر این دستگاه بسیار کمتر از نوع دیزلی و گازسوز می باشد.

کانتر بالانس، ریچتراک و استاکر جزو لیفتراک های برقی هستند.

معایب:

هزینه ی اولیه این نوع لیفتراک ها بالا می باشد.

امکان استفاده از آن در زمان شارژ وجود نخواهد داشت.

این دستگاه به سطح صاف برای کار کردن نیاز دارد.

کارکردن با دستگاه های برقی در محیط های شرجی ممکن است موجب مشکلاتی در قطعات الکتریکی و سیم کشی دستگاه شود.

*

 • india dates india dates